Granit Taşı

Granit Taşı Nedir , Granit , Granit Taşı , Granit Taşı Plak , Granit Taşı Plaka , Granit Küp Taş , Granit Küp Taşı , Granit Taşı Bordür , Granit Taşı Bordür Taşı , Granit Taşı Oluk , Granit Taşı Oluk Taşı gibi vb doğal koku yapmayan uzun ömürlü grani taşıdır.

Granit taşı dekorasyan projelerinin vazgeçilmeyen taşı olmakla birlikte renk ve çeşit olarak bir kaç sınıfta ayrılmaktadırlar. Granit taşlar koku yapmayan don olaylarına ve ısıya karşı oldukca dirençli taşlardır.

GRANİT TAŞLARI

Granit küp taşı ve plak taşları yol kaldırım graj yolu park bahçe yolları bina içi gibi vb yol yapımında sert zemin malzemesi olarak kullanılmaktadır. Adın dan anlaşıldığı gibi kare şeklinde üretilmektedir. Granit , Andezit , Bazalt , Diyabaz , Traverten , dere taşı , Rosa ve Porfido gibi doğal taşların kırma ve kesme Küp taşlarını kullanmak mümkündür. Küp taş'ları bir çok renge sahiptirler bunlardan bir kaç tanesi Gri,gül pembesi,yeşil,krem ve kahve renkli küp taşlarıdır. Gri Küp taşları daha çok tercih edilerek 8x10,6x8,4x6 ebatlarda kullanılmaktadır siyah küp taş Bazalt Küp Taşı ları gri küp taş larımızın arasına daire,papatya ve yarım ay gibi şekileri ortaya çıkarmak için kullanılmaktadır. Bazalt küp taşları da granit küp taşları gibi 8x10,6x8,4x6 gibi ölçülerini bulmak kullanmak münkündür.

Andezit plaka taşı genel olarak Ankara taşı olarak daha çok bilinmektedir.Andezit küp taşları renk olarak gül pembesi ve gri olarak yapılarımıza kullanılmaktadır. Andezit taşları basta Ankara olmak üzere Kayseri ,Konya,Uşak gibi illerimizde üretilmektedirler. Bazalt Granit taşları ve diğer küp taşları gibi tek ve karışık renklerdede döşeme uygulamarımızda rahatlıkla kullanılmaktadır.

Diyabaz plak mermer Küp Taşı renk ve doku olarak yeşil renklidirler diyabaz taşlarının kendilerine özgü şekli ve dokusu vardir.Diyabaz küp taşları yapılarımızda az da kullanım alanına sahip olmaktadırlar.

Traverten mermer denildiği zaman üzeri delikli taş aklımıza gelmektedir. Traverten taşı ebatlarında küp taş ebatlarını bulmak mümkündür. Traverten küp taşları projelerimizde azda olsa kullanılmaktadır Özel siparişler üzerine üretilen traverten küp taşlari renk olarak krem renkli olmakla birlikte arasında sarı tonlar da bulmak münkündür

Porfido taşı ITALİA ya ait bir Taş olmasına rağmen projelerimizde çok ender rastlanabilen bir üründür. Porfido küp taşı İstanbul da İSTİNYE PARK alış veriş merkezi vale bölümünde kullanılmıstır. Şirketimiz Orjin gruba 750 m2 porfido küp taş uygulaması yapmıştır.porfido taş ları Ankara taşı olarak bildiğimiz Andezit taşlarına cok yakın renkte olmaktadır.

Rosa porino,beta,wihte mermer gibi taşlarımızın Küp Taş ebatını bulmamız münkündür.Özel sipariş doğrultusunda üretilen rosa küp taşları diger Küp taşlar gibi 4x6,6x8,8x10 gibi ebatlarda kullanım alanına sahiptirler.

Granit küp taşı yapılarımızın vaz geçilmez granit küp taşıdır

Granit Küp Taşı

Granit Küp Taşı

Granit Bordür

Granit Bordür Taşı

Granit Plak Taşı

Granit Plak Taşı

Granit Oluk Taşı

Granit Oluk Taşı