GRANİT KÜP TAŞI

Granit küp taşı, Granit Küp Taşı kendi aralarında renk ve çeşit olarak bir kaç sınıfa ayrılır. Granit küp taşı koku yapmaz soğuğa ve sıcaga karşı oldukca dayanıklıdır. Granit taşlar beraberinde estetik ve şıklığıda getirmektedir Granit küp taşı yol kaldırım graj içi yolu, park, bahçe yolu gibi vb yol yapımında sert zemin malzemesi olarak kullanılır. Granit küp taş isminden de anlaşıldığı gibi kare küp şeklinde üretilmektedir. Granit Küp taşı ve diğer küp taş ürün çeşitlerini sırayalacak olursak listenin ilk sıralamasında Granit Küp Taşı devamında ise Andezit Küp Taşı, bazalt küp taşı, Beton Küp Taşı, Diyabaz Küp Taşı, Traverten Küp Taşı, Mermer Küp Taşı, Rosa ve Porfido gibi doğal taşlar olarak devam etmektedir. Küp Taşların kırma ve kesme olarak ikiye bölündüğü çeşitte en çok bulunan ürün Granit küp taşı kırma ebatlı olanını bol mikatarda bulmak mümkündür. Granit küp taşı iki çeşit renk tonuna sahiptirler bunlardan bir kaç tanesi açık gri diğeri ise koyu gri olanıdır. Küp Taşların Gri, siyah, füme, gül pembesi, yeşil, krem beyaz sarımsı ve kahve renkli olanları vardır. Granit Küp Taşı ülkemizde bazı bölgelerde bol miktarda çıkarılıp üretilir. Granit' in çok tercih edilerek kullanılan ebat ve ölçüler, 8x10, 6x8, 4x6 ebatlarda olanlarıdır. Siyah renkli küp olan ürün ise ( Bazaltküp taşı ) 'Bazalt küp taşıdır. Bazalt Küp granit küp taş uygulaması esnasında zeminde model motif oluşturmak için daire, papatya ve yarım ay gibi şekileri ortaya çıkarmak için birlikte tercih edilir. Bazalt küp taşı ölçüleri granit küp taş ölçüleri ile aynı ebatalara sahiptirler. Bu ölçüler 8x10, 6x8, 4x6 gibi ölçülerdir.

ANDEZİT, Andezit taşı genel olarak Ankara taşı olarak daha cok bilinir. Andezit küp taşı renk tonu gül pembesi ( GÜL KURUSU ) ve gri olarak üretilip yer döşeme işlerimizde yer alır. Andezit taşı başta ANKARA olmak üzere İzmir, Manisa, Kayseri, Konya, Uşak gibi illerimizde üretilir. Bazalt ve Granit küp taşları yada diger küp taşlar gibi tek veya karışık renklerde döşeme uygulamarımızda kullanılır.

BAZALT, Bazalt küp taşı Ankara taşı ve Aliağa taşı ünvanını ile bilirnir. Bazalt küp taşı renk olarak siyah renk tonuna sahiptir. Bazalt küp taşı ülkemizin başkenti olan Ankara ilimiz devamında Kayseri, Diyarbakır, Kars, Ali ağa gibi il ve ilçelerimizde bol miktarda üretilir. Bazalt ve Granit küp taşı ve diger küp taş çeşitleri gibi tek başlarına veya karışık şekilde yere zemine uygulaması yapılır.

Diyabaz küp taşı yeşil renklidir. Diyabaz taşları kendilerine özgü şekli ve dokusu ile ön planda bulunur. Diyabaz küp taşı yapılarımızda az da kullanım alanına sahiptir.

Traverten taşı denildiği zaman üzeri delikli taş aklımıza gelmektedir. Traverten taş ebatlarında küp taş ebatlarını bulmak mümkündür.Traverten Granit küp taşları projelerimizde azda olsa kullanılmaktadır Özel siparişler üzerine üretilen traverten Küp taş ları renk olarak krem renkli olmakla birlikte arasinda sari tonlar da bulmak münkündür

Porfido taşı İtalia ya ait bir taş olmasına rağmen projelerimizde çok ender rastlanabilen doğal Granit küp taşı, plaka gibi vb ürünlerden biridir. Porfido küp taşı İstanbul da İSTİNYE PARK alış veriş merkezi vale bölümünde kullanılmıştır.Şirketimiz Orjin gurup projesinde 750 m2 porfidoküp taş uygulaması yapmıştır. Porfido küp taşı Ankara taşı olarak bildiğimiz Andezit taşlarına cok yakınlığı ile bilinmektedir.

Rosa porino,beta,wihte gibi taşlarımızın küp taşı ebatını bulmamız münkündür.Özel sipariş doğrultusunda üretilen rosa küp taş ları diğer küp taş lar gibi 4x6,6x8,8x10 gibi ebatlarda kullanım alanına sahiptirler.

Uzun yıllarca Granit Parke Taşı ya da Arnavut Taşı olarak tabir edilen granit küp taş, sağlıklı, uzun ömürlü ve estetik olması açısından mimarı yapılarda sıklıkla tercih edilmektedir. Granit küp taşı, Granit bordür ve Granit plaka taşı olarak üretimimiz altında olan Kozak Maden ocağımızdan yurt dışına ihraç edilmektedir.

Öte yandan 4x6 Granit küp taşı, 6x8 Granit küp taşı ve 8x10 Granit küp taşolarak yurt içine sunduğumuz Granit küp taşı için ayrıca blok kırma sahamız 2003 yılından beri aktif olarak işletilmektedir. Firmamız günlük 800 tonluk iç piyasa Granit küp taşı üretimi ile belediyelere ve özel projelere Granit satışı ve uygulaması yapmaktadır.

Sulu kesim olarak Granit plaka taşı ve Granit bordür üretimimiz de bulunmaktadır. Firmamız ürünleri çoğunlukla kendi nakliye tırlarımız tarafından nakliye edilmektedir. Granit küp taşı kırma,kesme,kalın ve ince perde olarak bir kaç şekil ve ölçülerde sert zemin uygulama projelerimizde kullanılmaktadır.

Kırma Granit Küp Taşı yapımı ; Granit küp taşı uygulamasına başlamadan önce zemini çökmelere karşı saglıklı hale getirmek gerekir.Bunun içinde zemine beton serilmesi gerekmektedir.Daha sonra Granit küp taşı döşeme işine başlamadan önce kum serilir zemine serilen kum en fazla 10cm kalınlıkta olmaktadır akabinde ise kodlar alınıp kod ipleri çekilir ve şekiller halinde bölünür.Devamında ise Granit küp taşı kumun üzerine serilir ve usta küp taşları dizmeye başlar küp taşı döşeme işi bittikten sonra üzeri kumlanıp fırça ile araları iyi ce doldurulduktan sonra sıkışması ve üzeri düz olması kompaktör geçirilir. Sıkıştırma işlemi bittikten sonra Granit küp taş ların arası açık ise tekrar kumlanıp küp taş aralarına yedirilir ve kullanıma hazır hale gelmektedir.Küp taş yapılacak zemin biraz rampa ise küp taş altındaki kuma çimento karıştırılır üzerine küp taş döşenir. Kesme Granit küp taşı döşemesi ise Granit küp taş altına serilen kuma çimento katılıp karışrılıp kuru harç haline getirilip üzerine dizilir.Kesme Granit küp taşı üzerine sıkıştırma ve düzleştirmek için kompaktör vurulmaz

Doğanın insan oğluna sunmuş olduğu doğal taşlar han,hamam,saray,kale,ev,cami,medrese,köprü şadırvan gibi vb kullanım alanlarında bol miktarda kullanılmaktadır. estetik ve şıklığı beraberinde getiren doğal taşlar iç ve dış mekan kaplama döşeme taşı olarak daha çok kullanım alanına sahiptirler.İç mekan uygulama ve kaplama taşı olarak kullanılan doğal taşlardan bir kaç tanesi Granit, Granit küp taşı, Kayrak,diyabaz,bej ve mermer olarak daha çok kullanım alanına hakim olmuşlardır. Granit taşlar farklı ebat ve ölçülerde iç mekan uygulama taşı olarak düşündüğümüzde zemin mutfak ve banyo larda kullanılmaktadır.

Granit taşı modelleri Granit küp taşı Granit plak, Granit plaka, Granit bordür, Granit oluk, Granit blok ve Granit parke taşıdır. İç mekan uygulamalarında tercih etmiş olduğumuz granit modeli ise granit karo ve granit plaka olandır. Küp şeklinde olan granit ise gri renkli ve üzeri siyah noktalı sert yapısı ve bozuşmalara karşı direnç özelliğine sahiptir.

GRANİT KÜP TAŞI

Granit Küp Taşı Fiyatı, Uygun fiyata granit küp taş temini ve anahtar teslim proje odaklı uygulama hizmeti.!

Granit Küp Taşı

Granit Küp Taşı

Granit Küp Taşı Kullanımı

Granit Küp Taşı Kullanımı

Granit Küp Taşı Ölçü

Granit Küp Taşı Ölçü

Granit Küp Taşı Fiyatı

Granit Küp Taşı Fiyatı