GRANİT KÜP TAŞI

Granit küp taşı, Granit Küp Taşı kendi aralarında renk ve çeşit olarak bir kaç sınıfa ayrılır. Granit küp taşı koku yapmaz soğuğa ve sıcaga karşı oldukca dayanıklıdır. Granit taşlar beraberinde estetik ve şıklığıda getirmektedir Granit küp taşı yol kaldırım graj içi yolu, park, bahçe yolu vb yol yapımında sert zemin yapı elemanıdır. Granit küp taş isminden de anlaşıldığı üzre kare küp şeklinde üretilmektedir. Granit Küp taşı ve diğer küp taş ürün çeşitlerini sırayalacak olursak listenin ilk sıralamasında Granit Küp Taşı devamında ise Andezit Küp Taşı, bazalt küp taşı, Beton Küp Taşı, Diyabaz Küp Taşı, Traverten Küp Taşı, Mermer Küp Taşı, Rosa ve Porfido vb doğal taşlar isimleriyle devam etmektedir. Küp Taşların kırma ve kesme özellikte ikiye bölündüğü çeşitte en çok bulunan ürün Granit küp taşı kırma ebatlı olanını bol mikatarda bulmak mümkündür. Granit küp taşı iki çeşit ren k tonuna sahiptirler bunlardan bir kaç tanesi açık gri diğeri ise koyu gri olanıdır. Küp Taşların Gri, siyah, füme, gül pembesi, yeşil, krem beyaz sarımsı ve kahve tonda olanları vardır. Granit Küp Taşı ülkemizde bazı bölgelerde bol miktarda çıkarılıp üretilir. Granit' in çok tercih edilerek kullanılan ebat ve ölçüler, 8x10, 6x8, 4x6 ebatlarda olanlarıdır. Siyah tonda küp olan ürün ise ( Bazaltküp taşı ) 'Bazalt küp taşıdır. Bazalt Küp granit küp taş uygulaması esnasında zeminde model motif oluşturmak için daire, papatya ve yarım ay modeli şekileri ortaya çıkarmak için birlikte tercih edilir. Bazalt küp taşı ölçüleri granit küp taş ölçüleri ile aynı ebatalara sahiptirler. Bu ölçüler 8x10, 6x8, 4x6 ölçülerdir.

ANDEZİT TAŞI, Daha çok Ankara taşı ünvanını ile bilinir. Andezit küp taşı rengi gül pembesi ( GÜL KURUSU ) ve gri üretilip yer döşeme işlerimizde yer alır. Andezit taşı başta ANKARA olmak üzere İzmir, Manisa, Kayseri, Konya, Uşak gibi illerimizde üretilir. Bazalt ve Granit küp taşı yada diger küp taş modeli tek veya karışık renklerde döşeme uygulamarımızda kullanılır.

BAZALT, Bazalt küp taşı Ankara ve Ali ağa taşı ünvanını ile bilinir. Bazalt Küp Taşı renk tonu siyah ve koyu fümedir. Bazalt Küp Taşı ülkemizin başkenti olan Ankara ilimiz devamında Kayseri, Diyarbakır, Kars, Ali ağa gibi il ve ilçelerimizde bol miktarda üretilir. Bazalt ve Granit küp taşı ve diger küp taşı çeşit gibi tek başlarına veya karışık şekilde yere zemine uygulaması yapılır.

Diyabaz küp taşı yeşil renklidir. Diyabaz taşı kendine özgü şekli ve dokusu ile ön planda bulunur. Diyabaz küp taşı yapılarımızda az da kullanım alanına sahiptir.

Traverten taşı denildiği zaman üzeri delikli taş aklımıza gelmektedir. Traverten taş ebatlarında küp taşı ebatlarını bulmak mümkündür. Traverten Küp Taşı proejelernde azda olsa kullanılmaktadır Özel sipariş üzerine üretilen Traverten Küp taşI krem ve kremsi renkli olmakla birlikte arasında sarı renk tonlarıda vardır.

Porfido taşı İtalia ya ait bir taş olmasına rağmen projemizde çok ender rastlanabilen doğal Granit küp taşı, plaka gibi vb ürünleden biridir. Porfido küp taşı İstanbul da İSTİNYE PARK alış veriş merkezi vale bölümünde kullanılmıştır. Şirketimiz Orjin gurup projesinde 750 m2 porfidoküp taş uygulaması yapmıştır. Porfido küp taşı Ankara taşına çok yakın bir taş olma özelliğine sahitir.

Rosa porino, beta, wihte gibi ürnünlerimiz küp taşı ebatını bulmamız münkündür.Özel sipariş doğrultusunda üretilen rosa küp taşı diğer küp taşı ebatı gibi 4x6, 6x8, 8x10 gibi ebatlarda kullanım alanına sahiptirler.

Granit Taşı

Uzun yıllarca Granit Parke Taşı ya da Arnavut Taşı diye tabir edilen granit küp taşı, sağlıklı, uzun ömürlü ve estetik olması açısından mimarı yapılarda sıklıkla tercih edilmektedir. Granit küp taşı, Granit bordür ve Granit plaka taşı ölçülerine üretimi ve yurt dışına ihracı vardır.

Öte yandan 4x6 Granit Küp, 6x8 Granit Küp 8x10 Granit küp yurt içinde en fazla tercih edilip kullanılmaktadır. Firmamız tüm yurt geneline gerek ürün temini gerekse üretim teslimi granit küp hizmeti vermektedir.

Granit Plaka Taşı ve Granit bordür üretimleri sulu kesim ( kesme ) çeşitte üretilmektedir. Kırma granit küp taşı, kesme granit küp, kalın ve ince perde şekilde ve birden fazla özelliklerde sert zeminde işlenecek ürün haline getirilmektedir.

Kırma Granit Küp Taşı yapımı ; Granit küp taşı uygulamasına başlamadan önce zemini çökmelere karşı saglıklı hale getirmek gerekir. Bunun içinde zemine beton serilmesi gerekmektedir. Daha sonra Granit küp taşı döşeme işine başlamadan önce kum serilir zemine serilen kum en fazla 10cm kalınlıkta olmalı, akabinde ise terazi ile yükseklik ayarı yapılıp devamında ip çekilip bölümlere ayrılır. Devamında ise Granit küp taşı kumun üzerine serilir ve usta küp taşları dizmeye başlar küp taşı döşeme işi bittikten sonra üzeri kumlanıp fırça ile araları iyi ce doldurulduktan sonra sıkışması ve üzeri düz olması kompaktör geçirilir. Sıkıştırma işlemi bittikten sonra Granit küp taş ların arası açık ise tekrar kumlanıp küp taş aralarına yedirilir ve kullanıma hazır hale gelmektedir.Küp taş yapılacak zemin biraz rampa ise küp taş altındaki kuma çimento karıştırılır üzerine küp taş döşenir. Kesme Granit küp taşı döşemesi ise Granit küp taş altına serilen kuma çimento katılıp karışrılıp kuru harç haline getirilip üzerine dizilir.Kesme Granit küp taşı üzerine sıkıştırma ve düzleştirmek için kompaktör vurulmaz

Doğanın insan oğluna sunmuş olduğu doğal taş han, hamam, saray, kale, ev, cami, medrese, köprü şadırvan gibi vb alanda bol miktarda kullanılmaktadır. Estetik ve şıklığı beraberinde getirip iç ve dış mekan da gerek kaplama gerekse döşeme elamanı şekilnde kullanım alanına sahiptir. İç mekan uygulama ve kaplama taşı haliyle kullanılan doğal taş cinsinden bir kaçı Granit, Granit küp taşı, Bazalt, Andezit, Kayrak, diyabaz, bej ve mermer liste başında ilk sıra durur. Granit taşlar farklı ebat ve ölçülerde iç mekan uygulama taşı olarak düşündüğümüzde zemin mutfak ve banyo larda kullanılmaktadır.

Granit taşı modelleri Granit küp taşı Granit plak, Granit plaka, Granit bordür taşı, Granit oluk, Granit blok ve Granit parke taşıdır. İç mekan uygulamalarında tercih etmiş olduğumuz granit modeli ise granit karo ve granit plaka olandır. Küp şeklinde olan granit ise gri tonda ve üzeri siyah noktalı sert yapısı ve bozuşmalara karşı direnç özelliğine sahiptir.

GRANİT KÜP TAŞI

Granit Küp Taşı Fiyatı, Uygun fiyata granit küp taş temini ve anahtar teslim proje odaklı uygulama hizmeti.!

Granit Küp Taşı

Granit Küp Taşı

Granit Küp Taşı Kullanımı

Granit Küp Taşı Kullanımı

Granit Küp Taşı Ölçü

Granit Küp Taşı Ölçü

Granit Küp Taşı Fiyatı

Granit Küp Taşı Fiyatı